Форум хімфаку КНУ

Неформальне спілкування навколо факультетського життя

Ви не зайшли.

Оголошення

Увага! Пошта в доменах Яндекс і Mail.ru не працюватиме у профілях форумчан через введені урядом України санкції проти цих компаній. Всім, хто раніше використовував подібну пошту, для збереження колишньої функціональності форуму, рекомендується змінити її.

Форум є місцем неформального спілкування абітурієнтів, студентів, випускників та співробітників факультету. Всі повідомлення, опубліковані на форумі, відображають виключно точку зору їхніх авторів і, в жодному разі, не є офіційною позицією факультету. Зі свого боку, адміністрація форуму стежить лише за дотриманням загальноприйнятих норм громадського спілкування та технічною працездатністю форуму.

Для тих, хто не має кириличної розкладки клавіатури - віртуальна клавіатура. Бажаємо вам приємного проведення часу!

#1 03.06.2006 23:35:39

adsh
реалист
Місце: КНУ, химфак
Реєстрація: 12.05.2005
К-ть повідомлень: 804
Веб-сайт

Результаты ТСХ до и после употребления спиртных напитков :)

Сабж smile.

chromatography.jpg

Если серьёзно, то обе пластинки наносились одной и той же студенткой в один и тот же день. Хорошо видно как влияет равномерность нанесения вещества на стартовую линию на конечный результат процесса разделения. Толщина слоя адсорбента - 1.5 мм, чешский силикагель, фракция 40-100 микрон. Необходимое для выделения вещество идёт первым (красное пятно).

Поза форумом

#2 05.06.2006 16:48:10

Гість
Гість

Re: Результаты ТСХ до и после употребления спиртных напитков :)

Між іншим, іноді спиртне може позитивно впливати на хімічні процеси. Я одного разу  робив синтез, і він не вдався, а наступного дня я прийшов робити синтез майже синій, і - о, диво!- все класно вийшло!

#3 05.06.2006 20:56:38

adsh
реалист
Місце: КНУ, химфак
Реєстрація: 12.05.2005
К-ть повідомлень: 804
Веб-сайт

Re: Результаты ТСХ до и после употребления спиртных напитков :)

Я думаю, что это просто был плохой день smile.

Поза форумом

#4 17.06.2006 17:09:00

IB
Користувач
Реєстрація: 08.02.2006
К-ть повідомлень: 217

Re: Результаты ТСХ до и после употребления спиртных напитков :)

adsh написав раніше:

Хорошо видно как влияет равномерность нанесения вещества на стартовую линию на конечный результат процесса разделения.

Ни в коей мере не претендую на компетенцию знатока в области хроматографии (и признаю авторитет уважаемого adsh), но мне все же кажется, что дело отнюдь не в неравномерности нанесения, а в большом количестве нанесенного для разделения вещества. На это указывает характерная каплевидная форма пятна на пластинке справа, а так же характерное гало - оба явления типичны в случае низкого отношения [сорбент]/[вещество].
Позволю себе предположить, в случае правой пластинки был нанесен достаточно разбавленный раствор, а на левой гораздо более концентрированный, вероятно из-за незамеченного испарения растворителя к концу трудового дня (последний фактор, вероятно стал причиной также и неравномерного нанесения образца smile ).

Поза форумом

#5 17.06.2006 19:53:40

adsh
реалист
Місце: КНУ, химфак
Реєстрація: 12.05.2005
К-ть повідомлень: 804
Веб-сайт

Re: Результаты ТСХ до и после употребления спиртных напитков :)

IB написав раніше:

мне все же кажется, что дело отнюдь не в неравномерности нанесения, а в большом количестве нанесенного для разделения вещества.

Вещества и там и там - равное количество, так же само, как и нанесено его "под завязку".

IB написав раніше:

Позволю себе предположить, в случае правой пластинки был нанесен достаточно разбавленный раствор, а на левой гораздо более концентрированный, вероятно из-за незамеченного испарения растворителя к концу трудового дня (последний фактор, вероятно стал причиной также и неравномерного нанесения образца smile ).

Растворы там в хлороформе. Просто помню, что зашёл в лабу и увидел как студентка наносит вещество, держа при этом самплер только у окончания ручки. Разумеется - его наконечник при этом "шатало" в разные стороны smile.

Поза форумом

Зараз в цій темі користувачів: 0, гостей: 1
[Bot] claudebot

Низ форуму

Під управлінням FluxBB
Модифікував Visman

[ Згенеровано за 0.025 секунд, виконано 7 запитів - Використано пам'яті: 569 КБ (Пік: 615.57 КБ) ]